tabletki na powiększenie członka

Prostata: Wszystko co wiedzieć powinniście

Prostata to nie duży gruczoł, który może być źródłem potężnych problemów, zazwyczaj owe problemy rozpoczynają się po pięćdziesiątym roku życia i zamieniają w koszmar życie tysięcy mężczyzn – szczególnie cierpią ci mężczyźni którzy nie odwiedzili lekarza w odpowiednim czasie.

prostata objawy i leczenie Stercz, inaczej znany jako prostata, to gruczoł rozmiarów średniego kasztana położony pod pęcherzem moczowym. Ze względu na pełnioną funkcję bardziej utożsamiany jest z układem płciowym niż moczowym: wydzielina prostaty jest jednym ze składników spermy i umożliwia nasieniu swobodne poruszanie się. Związek prostaty z układem moczowym wynika z jego umiejscowienia – przez środek prostaty przebiega  cewka moczowa. Większość mężczyzn przez większą część swojego życia w ogóle nie zdaje sobie sprawy z istnienia takiego gruczołu. Niestety po pięćdziesiątym roku życia większość z nich w dość nieprzyjemny sposób zdaje sobie sprawę z istnienia gruczołu o nazwie prostata.

U starszych panów gdy w ich organizmie zmniejsza się produkcja testosteronu i innych męskich hormonów – androgenów , gruczoł zaczyna się rozrastać. Rozrost prostaty powoduje ucisk na cewkę moczową  i jej przewężenie. W takim przypadku oddawanie moczu staje się bolesne i coraz bardziej uciążliwe. Czasami nawet potrafi dojść do całkowitego zatrzymania moczu. Późniejsze stadium choroby powoduje problemy z całkowitym oddawaniem moczu. Zaleganie moczu w pęcherzu moczowym może doprowadzić do wystąpienia różnego rodzaju infekcji co może doprowadzić do zaburzeni pracy nerek. Początkowe stadium rozwoju prostaty może być dość łatwo zdiagnozowane i wyleczone farmakologicznie praktycznie w 100%. Zaniedbana prostata, brak odpowiedniej reakcji farmakologicznej może doprowadzić do interwencji chirurgicznej.

Niestety drodzy panowie ale łagodny rozrost prostaty spotka 99% z nas po przekroczeniu magicznego wieku 50 lat. Rozrost gruczołu prostaty może wystąpić nawet szybciej jeżeli macie problemy z wagą i preferujecie dietę obfitą w tłuszcze. Aby doświadczyć rozrostu gruczołu jak najpóźniej i w jak najłagodniejszej formie należy prowadzić aktywny tryb życia i wprowadzić zróżnicowaną dietę.

Gruczoł krokowy zbudowany jest z mięśni i gruczołu właściwego, dlatego mówimy że jest jako narząd  mięśniowo-gruczołowy. Składa się z tkanki właściwej gruczołu  krokowego oraz twardszej, włóknistej tkanki która otacza gruczoł na zewnątrz, zwanej torebką stercza.

Trójkątnie uformowany gruczoł, ma około  3-3,5 cm szerokości i może ważyć około 15-20 g, zależnie od zmienności osobniczej mężczyzny. Prostata w wieku od trzydziestu do pięćdziesiątego roku życia nie zmienia wielkości. Po pięćdziesiątce dochodzi zwykle z nieznanych przyczyn u większości mężczyzn do jego powiększenia. Naukowcy są zdania, że proces ten może być wynikiem zmian w równowadze hormonalnej  lub efektem starzenia.

Niektórzy w tym wieku przeżywają gwałtowny spadek wydolności seksualnej, inni mogą mieć kłopoty w pracy lub w karierze.

Powiększenie się prostaty po pięćdziesiątym roku życia i później zwykle towarzyszą trzy stopniowo nasilające się charakterystyczne objawy.

prostata co to jest

prostata co to jest

Pierwszy to zmniejszenie siły strumienia wydalanego moczu, połączone z koniecznością wyczekiwania na rozpoczęcie mikcji. Kolejnym wczesnym objawem, który czasem jest najbardziej dokuczliwy jest nykturia, czyli potrzeba coraz częstszego oddawania moczu. Początkowo dolegliwości nie są bardzo nasilone i możesz nauczyć się z nimi żyć jedynie nieco ograniczają swoja normalna codzienną aktywność.

Wielu pięćdziesięcio – i sześćdziesięcioletnich mężczyzn żyje z pewnymi objawami przerostu gruczołu krokowego. Świadczą one o istnieniu łagodnego rozrostu gruczołu, zwanego gruczolakiem stercza. Po siedemdziesiątce mogą u większości mężczyzn pojawić się inne dolegliwości ze strony gruczołu krokowego oraz zaburzenia czynnościowe.

 

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.5/5 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
Prostata: Wszystko co wiedzieć powinniście, 3.5 out of 5 based on 2 ratings

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Website Apps